شرکت خدمات مسافرتی حکیم گشت ایرانیانشرکت خدمات مسافرتی حکیم گشت ایرانیان

By signing up, I agree to Travelo's Terms of Service, Privacy Policy, Guest Refund Policy, and Host Guarantee Terms

در حال حاضر عضو هستید؟

شرکت خدمات مسافرتی حکیم گشت ایرانیانشرکت خدمات مسافرتی حکیم گشت ایرانیان
فراموشی رمز عبور ؟

آیا یک حساب کاربری ندارید؟

تور استانبول

استانبول

۳ شب ویژه بهمن ماه

نام هتل درجه دو تخته هر نفر یک تخته هر نفر کودک با تخت کودک بدون تخت
۱ MONARCH ۳* BB ۱۷۵۰۰۰۰ ۲۱۲۰۰۰۰ ۱۷۹۰۰۰۰ ۱۳۸۰۰۰۰
۲ GOROR ۳* BB ۱۸۳۰۰۰۰ ۲۲۹۰۰۰۰ ۱۷۹۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۳ TAKSIM TRUST ۳* BB ۱۹۲۰۰۰۰ ۲۴۵۰۰۰۰ ۲۰۴۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۴ ICON ۴* BB ۲۰۴۰۰۰۰ ۲۷۰۰۰۰۰ ۲۲۰۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۵ PERA ROSE ۴* BB ۲۱۲۰۰۰۰ ۲۸۶۰۰۰۰ ۲۲۰۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۶ BIRBEY ۴* BB ۲۲۵۰۰۰۰ ۳۱۱۰۰۰۰ ۲۴۱۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۷ GRANDHALIC ۴* BB ۲۲۹۰۰۰۰ ۳۱۹۰۰۰۰ ۲۴۵۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۸ GREEN PARK TAKSIM ۴* BB ۲۵۷۰۰۰۰ ۳۷۷۰۰۰۰ ۲۸۶۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۹ RAMADA MERTER ۵* BB ۲۳۷۰۰۰۰ ۳۳۶۰۰۰۰ ۲۴۹۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۱۰ SURMELI ۵* BB ۲۷۴۰۰۰۰ ۴۰۹۰۰۰۰ ۲۶۶۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۱۱ GRAND CEVAHIR ۵* BB ۲۹۴۰۰۰۰ ۴۵۱۰۰۰۰ ۲۸۶۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰

۴ شب ویژه بهمن ماه

 

نام هتل درجه دو تخته هر نفر یک تخته هر نفر کودک با تخت کودک بدون تخت
۱ MONARCH ۳* BB ۱۸۸۰۰۰۰ ۲۳۷۰۰۰۰ ۱۹۳۰۰۰۰ ۱۳۸۰۰۰۰
۲ GOROR ۳* BB ۱۹۹۰۰۰۰ ۲۵۹۰۰۰۰ ۱۹۳۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۳ TAKSIM TRUST ۳* BB ۲۰۹۰۰۰۰ ۲۸۱۰۰۰۰ ۲۲۶۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۴ ICON ۴* BB ۲۲۶۰۰۰۰ ۳۱۴۰۰۰۰ ۲۴۸۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۵ PERA ROSE ۴* BB ۲۳۷۰۰۰۰ ۳۳۶۰۰۰۰ ۲۴۸۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۶ BIRBEY ۴* BB ۲۵۳۰۰۰۰ ۳۶۸۰۰۰۰ ۲۷۵۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۷ GRANDHALIC ۴* BB ۲۵۹۰۰۰۰ ۳۷۹۰۰۰۰ ۲۸۱۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۸ GREEN PARK TAKSIM ۴* BB ۲۹۷۰۰۰۰ ۴۵۶۰۰۰۰ ۳۳۶۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۹ RAMADA MERTER ۵* BB ۲۷۰۰۰۰۰ ۴۰۱۰۰۰۰ ۲۸۶۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۱۰ SURMELI ۵* BB ۳۱۹۰۰۰۰ ۵۰۰۰۰۰۰ ۳۰۸۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۱۱ GRAND CEVAHIR ۵* BB ۳۴۶۰۰۰۰ ۵۵۵۰۰۰۰ ۳۳۶۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰

۵شب ویژه بهمن ماه 

نام هتل درجه دو تخته هر نفر یک تخته هر نفر کودک با تخت کودک بدون تخت
۱ MONARCH ۳* BB ۱۹۹۰۰۰۰ ۲۶۱۰۰۰۰ ۲۰۶۰۰۰۰ ۱۳۷۰۰۰۰
۲ GOROR ۳* BB ۲۱۳۰۰۰۰ ۲۸۸۰۰۰۰ ۲۰۶۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۳ TAKSIM TRUST ۳* BB ۲۲۶۰۰۰۰ ۳۱۵۰۰۰۰ ۲۴۷۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۴ ICON ۴* BB ۲۴۷۰۰۰۰ ۳۵۶۰۰۰۰ ۲۷۴۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۵ PERA ROSE ۴* BB ۲۶۱۰۰۰۰ ۳۸۴۰۰۰۰ ۲۷۴۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۶ BIRBEY ۴* BB ۲۸۱۰۰۰۰ ۴۲۵۰۰۰۰ ۳۰۸۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۷ GRANDHALIC ۴* BB ۲۸۸۰۰۰۰ ۴۳۹۰۰۰۰ ۳۱۵۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۸ GREEN PARK TAKSIM ۴* BB ۳۳۶۰۰۰۰ ۵۳۵۰۰۰۰ ۳۸۴۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۹ RAMADA MERTER ۵* BB ۳۰۲۰۰۰۰ ۴۶۶۰۰۰۰ ۳۲۲۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۱۰ SURMELI ۵* BB ۳۶۳۰۰۰۰ ۵۸۹۰۰۰۰ ۳۵۰۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰
۱۱ GRAND CEVAHIR ۵* BB ۳۹۸۰۰۰۰ ۶۵۸۰۰۰۰ ۳۸۴۰۰۰۰ ۲۴۳۰۰۰۰


موزه ایاصوفیه نماد استانبول 
(Aya Sofya)

در صورت درخواست هتل و یا تاریخ دیگر با ما تماس بگیرید
خدمات تور :
ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهی
گشت شهری همراه با ناهار
بیمه مسافرتی
در صورت داشتن قیمت پایین تر و اعلام آن از تخیف ویژه(بابت اعتماد شما) بهره مند شوید
مدارک مورد نیاز:
پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار

گفته می شود زمانی که امپراطور بیزانس برای اولین بار در سال ۵۳۶ میلادی بعد از کامل شدن کلیسای خود وارد آن شد، فریاد زد: “زنده باد خداوندی که من را شایسته انجام چنین کاری دانسته است. آه سلیمان، من تو را فراموش کردم!” ایاصوفیه به پایگاه خودستایی و تکبر وزریدن امپراطور بر جهانیان با دارایی و سربازانش تبدیل شد. سنت معتقد بود که منطقه اطراف تخت امپراطور در کلیسای ایاصوفیه مرکز اصلی فرمانروایی جهان است.

ایاصوفیه زمانی خانه پرستشی بود که در طول قرن ها به ادیان مختلف به خوبی خدمت کرد. بعد از اینکه ارتش عثمانی قسطنطنیه را فتح کردند، این کلیسا به یک مسجد تبدیل شد و در قرن بیستم به موزه تغییر یافت. امروزه، موزه ایاصوفیه یکی از ارزشمندترین جاهای دیدنی استانبول به حساب می آید.

قصر توپکاپی (Topkapi Palace)

یکی از پرطرفدارترین جاهای دیدنی استانبول قصر توپکاپی است که آمیخته ای از تاریخ و مناظر خیره کننده می باشد. کاخ توپکاپی در ۵ کیلومتری دیوارهای سنگی توسط ۲۷ برج احاطه شده است و از دستاوردهای تاریخ عثمانی به شمار می رود. توپکاپی که تاریخش به قبل از قرن پانزدهم برمی گردد، بر روی تپه ای مشرف به دریای مرمره استانبول، تنگه بسفر و خلیج شاخ طلایی است.

در گذشته این کاخ مقر دولت ترکیه و محل اقامت رسمی سلطان های عثمانی بود، اما در حال حاضر موزه ای است که بزرگترین و قدیمی ترین کاخ جهان شناخته می شود. بازدیدکنندگان می توانند نگاهی اجمالی به حرمسراها، جایی که دولت در آن کار میکرده است، مجموعه ای از سلاح های قدیمی که توسط سلطان ها مورد استفاده بود، آشپزخانه های کاخ با مجموعه بزرگی از کارکنان، و خزانه کاخ با مجموعه از جواهرات و ساعت ها داشته باشند.

مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد (Blue Mosque)

مسجد سلطان احمد یکی از بزرگترین هدایای معماری این شخص به پایتختش بود که یکی از زیباترین مسجدهای جهان به حساب می آید. امروزه این مسجد را به نام مسجد آبی می شناسند. مسجد آبی بین سال های ۱۶۰۹ و ۱۶۱۶ ساخته شد، بعد از اینکه ساخت مسجد به پایان رسید موجب خشم در سراسر جهان اسلام شد چون دقیقاً همانند خانه خدا در مکه ۶ مناره داشت. به همین دلیل مناره هفتم به عنوان هدیه‌ای برای مکه ساخته شد تا به این مخالفت پایان داده شود. نام مستعار این مسجد (مسجد آبی) از دکوراسیون داخلی‌اش که شامل دهها هزار کاشی ایزنیک است، گرفته شده است. فضای کلی و تأثیر رنگ داخلی، مسجد را به یکی از بهترین دستاوردهای معماری دوره عثمانی تبدیل کرده است.

یکی از بهترین دیدنی های استانبول که سفر به این شهر را لذت بخش خواهد کرد قدم زدن در میان باغ هایی است که در بین مسجد آبی و موزه ایاصوفیه قرار گرفته است.

بازار بزرگ از محبوب ترین جاهای دیدنی استانبول (Grand Bazaar)

کسانی که به استانبول سفر می کنند، به خصوص ما ایرانی ها که عاشق خرید کردن هستیم نباید بازدید از بازار بزرگ استانبول را از دست بدهیم. ۵۰۰۰ مغازه موجود در بازار بزرگ استانبول، این بازار را به بزرگترین بازار سرپوشیده جهان تبدیل کرده است. بیش از یک چهارم میلیون بازدیدکننده در روز از این بازار دیدن می کنند، مواردی مثل طلا و جواهر، فرش و قالیچه، ادویه جات، عتیقه جات و سرامیک هایی که با دست نقاشی شده است را در بازار بزرگ استانبول پیدا خواهید کرد.

قدمت این بازار به سال ۱۴۶۱ میلادی برمی گردد و امروزه دو مسجد، چهار چشمه، دو حمام یا حمام بخار، و جواهیر بدستان (جایی که در آن کمیاب ترین و با ارزش ترین کالاها پیدا می شود) را در خود جای داده است. اینجا جایی است که خریداران می توانند سکه های قدیمی، طلا و جواهر با سنگ های قیمتی، سلاح های تزئینی و مبلمان عتیقه را پیدا کنند.

آب انبار باسیلیکا (Basilica Cistern)

آب انبار باسیلیکا از قرن ششم، بعد از اینکه به دستور جاستینان اول امپراتور روم ساخته شد، منابع آب ساکنان استانبول را تأمین می کند. مسافرانی که از این بنا دیدن می کنند و درباره تکنولوژی ‌ای که رومیان باستان برای ساخت این آب انبار به کار گرفته اند می شنوند به شدت متعجب می شوند، چون این تکنولوژی به زمان خودش بسیار پیشرفته بوده است.

این مخزن زیرزمینی که تنها چند قدم با مسجد آبی فاصله دارد، در محلی از قصر سلطنتی که در قرن سوم ایجاد شده بود، ساخته شد. به همین دلیل به اسم قصر غرق شده شناخته می شود. این آب انبار توانایی ذخیره ۲٫۸ میلیون فوت مکعب آب را دارد. این مخزن در سال ۱۹۶۳ یکی از صحنه های مورد استفاده برای فیلمبرداری قسمتی از فیلم جیمز باند بود.

برج گالاتا (Galata Tower)

در ارتفاع ۶۷ متری، برج گالاتا بر فراز آسمان استانبول حکومت می کند، بازدید از این جاذبه گردشگری استانبول به شما دیدگاهی عالی از شهر قدیمی و محیط اطرافش ارائه می دهد. این برج سنگی که مربوط به قرون وسطی است، به عنوان برج مسیح نیز شناخته می شود و بلندترین ساختمان در استانبول بود که در سال ۱۳۴۸ ساخته شد. هنوز هم بلندترین ساختمان استانبول است. این برج در طی قرن ها اصلاح شده است، در یک زمان از گالاتا به عنوان برج دیده بانی برای تشخیص آتش استفاده می شد. امروزه، در بالاترین قسمت آن یک کافه، رستوران و یک کلوب شبانه است که با می توان با آسانسوری که در ۹ طبقه وجود دارد به این قسمت از برج رفت و منظره ای خیره کننده از استانبول را به نظاره نشست.

کلیسای چورا استانبول (Chora Church)

کلیسای چورا یکی از جاهای دیدنی استانبول است که کمی از نگاه توریست ها دور مانده است، اما هریک از مسافرانی که از این کلیسا دیدن می کنند می گویند: هنر زیبای بیزانس ارزش یک بار دیدن را دارد. موزاییک های افسانه‌ ای و نقاشی های روی دیوار زندگی عیسی و مادرش مریم را به تصویر می کشاند. بدون شک می توان این کلیسا را یکی از زیباترین آثار باقی مانده از معماری بیزانس دانست. قدمت این کلیسا به دوران کنستانتین برمی گردد، چورا در اولین سالهایی که ساخته شد یک صومعه بود، چند قرن بعد به یک مسجد تبدیل شد، و در سال ۱۹۴۸، به یک موزه تبدیل شد.

میدان هیپودروم یا میدان اسب دوانی استانبول (Hippodrome)

ساخت بنای باستانی میدان هیپدروم توسط سپتیموس سوروس در سال ۲۰۳ آغاز شد و در سال ۳۳۰ توسط کنستانتین کبیر تکمیل شد. در گذشته بیزانس برای اوقات فراقت خود از این محل استفاده می کردند و بازی های پر زرق و برق و مسابقات ارابه رانی که بیشتر شبیه به مبارزه بود در اینجا برگزار می کردند. امروزه تنها بخشی از دیواره های میدان اسب دوانی باقی مانده است.

در قسمت شمالی این مکان چشمه ای وجود دارد که در سال ۱۸۹۸ توسط امپراطور آلمان یعنی ویلیام دوم به سلطان عثمانی ارائه شد. در سمت جنوب غربی نیز سه آثار باستانی وجود دارد: ابلیسک مصری با ۲۰ متر ارتفاع، ستون ماری شکلی که توسط کنستانتین از دلفی به این مکان آورده شد؛ و یک سنگ ابلیسک که روکشی از برنز طلایی داشت تا اینکه به وسیله سربازان جنگ صلیبی چهارم در سال ۱۲۰۴ به سرقت رفت.

موزه باستان شناسی استانبول (Istanbul Archaeological Museum)

یکی از مهمترین جاهای دیدنی استانبول و موزه‌های ترکیه، موزه باستان شناسی استانبول است. این موزه در حقیقت سه موزه است: موزه باستان شناسی، موزه شرق باستان و موزه کیوسک کاشی. مجموعه سه موزه بیش از ۱ میلیون اشیاء از تمدن های سراسر جهان را شامل می شوند. این مجموعه در سال ۱۸۹۱ تأسیس شد، که اولین موزه ترکیه به حساب می آمد و در زمین های قصر توپکاپی قرار داشت. زمان تأسیس موزه کیوسک کاشی سال ۱۴۷۲ میلادی است. این موزه های شامل هزاران آثار با ارزش، از جمله تابوت اسکندر کبیر هستند.

کاخ باشکوه دلما بهچه (Dolmabahce Palace)

این کاخ یکی از توصیف نشدنی ترین جاهای دیدنی استانبول است. لوکس، باشکوه و زیبا تنها تعداد کمی از صفت هایی است که برای توصیف کاخ دلما بهچه به کار برده می شود و حتی با کاخ ورسای قابل مقایسه است. کاخ دلما بهچه در قرن ۱۹ با ۱۴ تن ورقه طلا ساخته شد، این کاخ پر زرق و برق ترین کاخ ترکیه است که آمیخته‌ای از معماری سنتی عثمانی و سبک های اروپایی نئوکلاسیک، باروک و روکو است.

کاخ دلما بهچه از سال ۱۸۵۶ تا ۱۹۲۴ در اختیار شش سلطان ترکیه بوده است، همچنین بزرگترین لوستر کریستال بوهمیان جهان، به عنوان هدیه‌ای از ملکه ویکتوریا در این کاخ قرار دارد. یکی از ویژگی های خیره کننده این کاخ این است که درست در کنار خط ساحلی بسفر ساخته شده است.

مسجد سلیمانیه (Suleymaniye Mosque)

هر مسافری که از مسجد سلیمانیه دیدن میکند می گوید: زیبایی و آرامش این مسجد به آنها احساسی الهام بخش از معنویت منتقل می کند. مسجد سلیمانیه بر روی تپه سوم استانبول قرار دارد، این مسجد به دستور سلطان سلیمان معروف در سال ۱۵۵۰ میلادی ساخته شد. این مسجد به معنای واقعی با شکوه است، چون ترکیبی از بهترین معماری اسلامی و بیزانس می باشد.

مسجد سلیمانیه که اکنون از معروف ترین جاهای دیدنی استانبول به شمار می رود، در طول سالها به شدت آسیب دید. از جمله در طول جنگ جهانی اول، زمانی که آتش سوزی رخ داد از باغ های اطراف آن به عنوان انبار اسلحه استفاده می شد. به همین خاطر در اواسط قرن بیستم بازسازی شد. این مسجد با چهار مناره ایجاد شد، تا نشان دهد که توسط یک سلطان ساخته شده است

تصویر کپچا

این به ما کمک می کند تا از هرزنامه ها جلوگیری کنیم، از شما متشکرم

                                                                                                                                                                                                                                        طراحی و توسعه : وب خونه
EnglishIran